“O`zfarmsanoat” farmatsevtika sanoati Davlat-aksiyadorlik konserni O`zbekiston Respublikasi Prezidentining 1993 yil 2 iyundagi PQ-609-sonli Farmoni asosida 1993 yilda tashkil etilgan.
Bugungi kunda Konsern:
Tarkibida 84 ta korxona va tashkilotlar, ulardan 3 ta chet el korxonasi, 15 ta qo`shma korxona, 4 ta ilmiy-tadqiqot institut va 1 ta ilmiy-ishlab chiqarish birlashmasi faoliyat ko`rsatayotgan, rivojlangan farmindustriya;
“O`zfarmsanoat” DAK korxonalarining moliyaviy-xo`jalik faoliyatini ko`rsatkichlari o`sishining omillari - Respublika Hukumati va Rahbariyati tomonidan sohani rivojlantirishda to`g`ri tanlangan strategiyasi va qo`llab quvvatlashidir.

Архив за: Март, 2006
ГАК “Узфармсаноат” был образован в 1993 году Указом Президента Республики Узбекистан № УП-609 от 2 июня 1993 года.
Целью образования концерна, является обеспечение координации деятельности предприятий и организацияй производящих лекарственные и био припараты, дальшейшее развитие фармацевтической промышленности и улучшения удовлетворения потребностей населения Республики в лекарственных препаратах.
Сегодня концерн представляет собой структуру из 84 предприятий и организаций, из них 3 иностранных предприятия (ИП) , 15 совместных предприятий (СП), 4 научно-исследовательских института и одно научно-производственное объединение.