Читать дальше(перев):
19 yanvarda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2011 yilda respublikani ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yakunlariga va 2012 yilda iqtisodiyotni barqaror rivojlantirishning eng muhim ustuvor vazifalariga bag‘ishlangan majlisi bo‘lib o‘tdi.
Ishlab chiqarish hajmi joriy yilda 265,7 mlrd.so‘mni tashkil etadi (o‘sish sur’ati 136,4%). 222,2 mlrd.so‘mlik dorivor mahsulot (o‘sish sur’ati 122,5%), 16,7 mlrd.so‘mlik tibbiy ehtiyojdagi buyumlar (o‘sish sur’ati 3,9 barobar ko‘payishi kutilmoqda), 17,7 mlrd.so‘mlik yordamchi materiallar (o‘sish sur’ati - 265,6% ) hamda 9,1 mlrd.so‘mlik boshqa mahsulot (o‘sish sur’ati -221,6% ) ishlab chiqariladi. 239,0 mlrd.so‘mlik (o‘sish sur’ati -139,1%) xalq iste’moli mollari ishlab chiqarildi.

19 января состоялось заседание Кабинета Министров Республики Узбекистан, посвященное итогам социально-экономического развития республики в 2011 году и важнейшим приоритетам устойчивого развития экономики в 2012 году.
Объем производства за т.г. составил 265,7 млрд.сум (темп роста 136,4%). Лекарственной продукции произведено на сумму 222,2 млрд.сум (темп роста составил 122,5%), изделий медицинского назначения - на сумму 16,7 млрд.сум (темп роста увеличился в 3,9 раза), вспомогательных материалов выпущено на сумму 17,7 млрд.сум (темп роста 265,6%) и прочей продукции на 9,1 млрд.сум (темп роста 221,6%). Товаров народного потребления выпущено на сумму 239,0 млрд. сумм (темп роста 139,1%).